Harjoitusajat ja -maksut

Kalenteri voimassa 7.9.2018 alkaen

Maanantai Tiistai Keskiviikko Torstai Perjantai Lauantai Sunnuntai
6:30-7:30 Aamuvuoro  6:30-7:30 Aamuvuoro 11:30-13 Vapaaottelu
  9-11 Kypärämäen päiväkoti   9-11 Kypärämäen päiväkoti 12-13:30
Nyrkkeily
 13-14:30 Naisten treenit
15-17
Clubilaisten vapaavuoro
15-17
Clubilaisten vapaavuoro
16-17
Junnutreenit (kokeneet)
15-17
Clubilaisten vapaavuoro
15-17
Clubilaisten vapaavuoro
14-16
Clubilaisten vapaavuoro
14:30-15:30 Junnutreenit
17-18:30
Kisaryhmä SW/BJJ
17-18:30
Naisten treenit
 17-18:30 Lukkopaini 17-18:30
Vapaaottelu, matto
17-18:30
BJJ
 15:30-17 BJJ perusteet
18:30-20
Lukkopaini
18:30-20
Vapaaottelu
18:30-20 BJJ  18:30-20 MMA perusteet  18:30-20 BJJ perusteet  17-18:30
BJJ
20-21
Defendo JKL
20-21
Defendo JKL
20-21
Defendo JKL
 18:30-19:45 Defendo JKL

Taulukon lukuohjeet:

BJJ = Brasilialainen Jiu-Jitsu, ohjatut harjoitukset
Lukkopaini/SW = Lukkopaini, ohjatut harjoitukset
Vapaaottelu = Vapaaottelu, ohjatut harjoitukset
Naisten treenit = Vain tytöille ja naisille tarkoitettu BJJ-/lukkopainivuoro, ohjatut harjoitukset
Junnutreenit = BJJ-/lukkopainitreenit 7-13-vuotiaille, ohjatut harjoitukset
BJJ/MMA perusteet = Aloittelijoille ja perustekniikan kertaukseen tarkoitetut ohjatut harjoitukset, avoimet myös pidempään harrastaneille
Vapaavuoro & aamuvuoro = Vapaata harjoittelua ilman ohjausta (open mat)
Kisaryhmä = Kilpailijoille ohjatut harjoitukset. Avoin kaikille kisaamisesta kiinnostuneille
Defendo JKL = Defendo Jyväskylän harjoitukset, katso lisätietoja Defendo Jyväskylän Facebook-sivulta
Nyrkkeily = Kaikille avoimet ohjatut nyrkkeilyharjoitukset

BJJ/MMA perusteita lukuunottamatta kaikki harjoitukset (myös vapaavuoro) ovat tarkoitettu ainoastaan peruskurssin käyneille tai muuten riittävän taitotason saavuttaneille Jyväskylän Fight Clubin jäsenille. Ulkopuolisilla on satunnainen vierailuoikeus seuran ohjattuihin treeneihin, mikäli asiasta sopii etukäteen ottamalla yhteyttä seuran sähköpostiin (info@jklfightclub.com) tai Facebook-sivuun yksityisviestillä. Yhteyttä voi ottaa myös suoraan Janne Maunoseen (BJJ/SW), Heli Siltalaan (Naisten treenit) tai Mika Kallioon (MMA). Erikseen järjestettäviin Open Mat -tapahtumiin ovat tervetulleita kaikki kamppailijat ilman ennakkoilmoitusta.

 

Harjoitusmaksut 1.7.2017 alkaen:

Kevät- (1.1.-30.6.) tai syyskausi (1.7.-31.12.), 200€/kausi

Näiden lisäksi jäsenen tulee maksaa vuosittainen jäsenmaksu 20 e.

 

Miten liityn seuran jäseneksi ja miten laskutus toimii?

Mene osoitteeseen jklfc.myclub.fi, josta pääset jäsenrekisterihakemukseen ja ilmoittautumaan kursseille.

Kun ylläpitäjä on hyväksynyt jäsenhakemuksesi, saat sähköpostiisi laskun. Maksa se eräpäivään mennessä. Avaimen saadaksesi lähetä aiheesta sähköpostia osoitteeseen laskutus@jklfightclub.com. Saat sähköpostitse vastauksen ajasta, jolloin avainlätkän voi lunastaa salilta. Avainlätkästä maksetaan 5 euron käteismaksu.

Avainlätkä on henkilökohtainen ja siihen on ladattu aikaa maksamasi laskutuskauden mukaisesti. Saat laskutuskautesi loppupuolella uuden laskun, jonka maksettuasi lisäämme avainlätkään aikaa. Avaimen lataaminen ei vaadi avaimen tuomista salille, vaan hoidamme sen kulunvalvontajärjestelmästä. Harjoitusmaksujen tarkistus suoritetaan laskutuskauden vaihtuessa kaksi kertaa vuodessa. Huomioithan harjoitusmaksun maksamisessa tilisiirtojen keston eri pankkien välillä sekä viikonloput ja arkipyhät.

Harjoitus- ja jäsenmaksujen seuranta toteuteaan talkoovoimin ja tällä järjestelyllä varmistetaan, että avainlätkät toimivat automaattisesta, eikä kenellekään koidu tehtävästä kohtuuttomasti ylimääräistä vaivaa.

Mikäli pidät taukoa harjoittelusta tai haluat muuten muuttaa laskutusta, ota yhteyttä laskutus@jklfightclub.com – mielellään jo etukäteen, niin ei tarvitse lähetellä turhia laskuja.

Salille tullessasi muista käyttää avainlätkää käytävän varrella olevassa lukijassa.

Huolehdithan, että maksusi siirtyvät ajoissa Jyväskylän Fight Clubin tilille – Kiitos!

Kysymykset maksuista ja jäsenasioista osoitteeseen laskutus@jklfightclub.com

Yhdistyksen jäsenrekisterin rekisteriseloste löytyy täältä.