Syksyn 2017 peruskurssit alkavat viikolla 40 – ILMOITTAUTUMINEN AUKI

Jyväskylän Fight Clubin syksyn 2017 perukurssit alkavat lokakuun alussa.

Tarjolla on peruskurssit vapaaottelusta (ikäraja 15 v.), brasilialaisesta jiu-jitsusta/lukkopainista (ikäraja 13 v.) sekä uutuutena myös jiu-jitsun juniorikurssi (7-13-vuotiaille).

Harjoitusajat

Vapaaottelu – 5.10.2017 alkaen:

torstaisin klo 18:30-20

lauantaisin klo 16-17:30

BJJ/lukkopaini – 6.10.2017 alkaen:

perjantaisin klo 18:30-20

sunnuntaisin klo 15:30-17

Juniorikurssi – 8.10.2017 alkaen:

sunnuntaisin klo 14:30-15:30

Yleisiä ohjeita

Peruskurssin tavoitteena on opettaa lajien perustaitoja. Juniorikurssilla korostuu liikkumisen, koordinaation ja kaveritaitojen harjoittelu. Kursseille osallistumiseen ei tarvitse olla hyvässä kunnossa eikä aiempaa kamppailulajikokemusta edellytetä. Kurssit sopivat yhtä hyvin sekä miehille että naisille (tai pojille ja tytöille). Peruskurssin jälkeen voit jatkaa harjoittelua kaikissa Jyväskylän Fight Clubin ohjattuissa treeneissä (vapaaottelu, BJJ & lukkopaini) sekä vapaavuoroilla.

Kurssit kestävät noin 2,5 kk. Aikuisten kurssit maksavat 150 euroa, lasten kurssi 80 euroa. Maksu suoritetaan tilisiirrolla, josta ohjeistetaan kurssin alussa. Kurssin voi tarvittaessa maksaa kahdessa osassa. Kaksi ensimmäistä kertaa on mahdollista käydä kokeilemassa ilmaiseksi.

Varustukseksi kurssin alkupuolella riittää sisäliikuntavarustus, esimerkiksi shortsit, T-paita ja juomapullo. Kenkiä emme matolla käytä. Varaa mukaasi myös sisätossut, joilla kuljet eteisestä pukuhuoneeseen ja pukuhuoneesta saliin sekä pyyhe, jolla voit kuivata jalkasi pestyäsi ne alakerran suihkussa ennen harjoituksia.

Mikäli et pääse ensimmäisiin treeneihin, ei hätää – voit tulla mukaan vielä toistenkin treenien aikaan.

Treenipaikkana toimii Jyväskylän Fight Clubin sali osoitteessa Erämiehenkatu 14, Jyväskylä.

Ilmoittautuminen

Ilmoittaudu kursseille näin:

– Mene osoitteeseen https://jklfc.myclub.fi/login

– Rekisteröidy seuran jäseneksi klikkaamalla ”rekisteröidy uudeksi jäseneksi”.

– Tunnuksen luonnissa pitää valita haluttu ryhmä (BJJ/MMA/JUNIOR peruskurssi). Valitse siis kurssi, mille haluat liittyä.

– Huom! Tunnusta luodessa salasana täytyy olla turvallisuudeltaan vähintään ”kohtalainen”, jotta rekisteröityminen onnistuu.

Tunnusten luonnin jälkeen ilmottaudu vielä erikseen peruskurssille ”Tapahtumat” välilehdellä.

Osallistujakatto on vapaaottelun peruskurssilla 60, BJJ/lukkopainissa 50 ja juniorikurssilla 20.

Tervetuloa mukaan iloiseen kamppailijajoukkoomme!